“A peasant hoe, not described by any philosophers, works as it should” (Umberto Eco)

Sunday, January 14, 2024

Богословʼя в дії: 690 днів служіння

«Де богословська освіта під час війни?» Таке запитання я часто чую від різних людей, які, не поцікавившись реаліями життя освітян-богословів, продовжують жити міфом, ніби богословська освіта існує лише в бібліотеках, аудиторіях та філософських роздумах.

Ні, починаючи з 2014 року, а особливо з лютого 2022, богословська освіта в Україні живе в умовах війни і з людьми, які постраждали від війни – спочатку гібридної, а потім повномасштабної російської агресії.

Богословські навчальні заклади перетворилися на гуманітарні хаби допомоги для тисяч переселенців та вимушених переселенців. Викладачі і студенти-богослови щодня допомагають людям, які втратили все, ділять з ними Слово Боже та людську підтримку.

Тому богословська освіта в Україні сьогодні – це не просто навчання майбутніх служителів церкви, а й реальне втілення Христової любові до ближніх у скруті.

У вирі війни Бог особливо діє через Своїх послідовників, аби бути Його руками, які несуть відновлення, відродження і Слово Надії. Семінарії та богослови-освітяни, подібно до свого Спасителя, також були покликані долучитися до хресного ходу, яким йдуть Церква і український народ в умовах повномасштабної війни.

Тому з кінця лютого 2022 року десять українських семінарій, християнський університет з Молдови, а також чотири партнерські організації в Україні у співпраці та за часткової підтримки Overseas Council-UWM, Scholar Leaders та інших партнерів продовжують гуманітарне служіння під час повномасштабної російської війни проти України:
 • Чернівецька Біблійна Семінарія (Чернівці) 
 • Східноєвропейський Інститут Теології (Львів)
 • Євангельський Теологічний Університет (Київ, Запоріжжя) 
 • Кременчуцька Євангельська Семінарія (Кременчук)
 • Львівська Богословська Семінарія (Львів) 
 • Одеська Богословська Семінарія (Одеса) 
 • Таврійський Християнський Інститут (переїхав з Херсона до Івано-Франківська)
 • Закарпатський Християнський Інститут (Хуст) 
 • Українська Євангельська Теологічна Семінарія (Пуща Водиця) 
 • Запорізька Біблійна Семінарія (Запоріжжя)
 • Університет Дівітіа Ґрейтіа (Кишинів, Молдова) 
 • Українське Біблійне Товариство (Київ) 
 • Діалог в Дії (Група з розбудови миру) 
 • MH-Care (Консультативна група) 
 • Надія від серця до серця (Київ)
За 690 днів повномасштабної російської війни, що спустошує нашу землю, мережа хабів на базі семінарій і партнерських організацій в Україні і Молдові перетворилася на рятівне коло для тисяч людей, які втратили домівки та звичний спосіб життя.

Завдяки самовідданій праці сотень волонтерів, незважаючи на власні труднощі, хаби зуміли надати життєво необхідну допомогу для переселенців - їжу, одяг, медичне обслуговування, психологічну підтримку. Тисячі знедолених знайшли тут не лише дах над головою, але й духовну опору та нову надію в Бозі. Хаби врятували життя тисячам людей і допомогли їм пережити найважчі хвилини війни.

→ 333 волонтери самовіддано жертвували своїм часом та силами, аби надати життєво необхідну підтримку та допомогу тисячам біженців та переселенців;
→ 2 725 внутрішньо переміщених осіб знайшли нову надію в Ісусі Христі та нове життя у Спільноті Надії;
→ 2 969 людей з інвалідністю, серед них евакуйовані цивільні та військові з втраченими кінцівками чи струсом мозку, отримали різноманітну підтримку та догляд;
→ 5 531 тонна продуктів харчування та інших предметів першої необхідності доставлено в прифронтові райони та «сіру» зону;
→ 8 929 біженців отримали довгостроковий притулок і опіку на базі семінарій;
→ 11 484 людей евакуйовано з небезпечних районів всупереч викликам обстрілів та зруйнованої інфраструктури;
→ 46 071 біженців отримали короткостроковий притулок під час транзиту через кампуси богословських навчальних закладів і партнерських організацій;
→ 63 548 осіб отримали базову духовну та емоційно-психологічну підтримку для подолання травматичного досвіду;
→ 537 143 примірників Біблій та Нових Заповітів було передано людям, постраждалим від війни;
→ 549 989 потребуючих з вразливих верств населення отримали продуктову допомогу на бувших тимчасово окупованих, звільнених територіях та поблизу лінії фронту.

Війна в Україні спричинила величезне переміщення людей в неймовірних масштабах. Понад 11 мільйонів українців, що становить майже третину (або четверту частину) довоєнного населення країни, були змушені залишити свої домівки з початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року. Понад 6,2 мільйона біженців з України виїхали за кордон (4,2 мільйона до ЄС і майже 2,0 мільйона до інших країн, станом на листопад 2023 року), у той час як ще 4,8 мільйона є внутрішньо переміщеними особами у межах України (станом на липень 2023 року).

За цими цифрами стоять окремі люди та їхні сім'ї і родини, чиє життя було зруйноване насильством і втратами, розбитістю і страхом… через захист “”руzzьким міром” традиційних “християнських” цінностей…

Богословська освітня місія в Україні тісно пов'язана з умовами триваючої війни. Богословська освіта служить і на фронті, і в прифронтовій зоні, і в тилу... Чимало випускників, студентів, а також викладачів і працівників богословських навчальних закладів перебувають безпосередньо на лінії фронту. Десятки вже загинули... Водночас наша Місія залишається незмінною… Шануймося…

Тарас Дятлик, Україна
690 день повномасштабної російської війни проти України

No comments:

Post a Comment